Jak wybrać idealne kolczyki do każdego typu urody?

Jak wybrać idealne kolczyki do każdego typu urody?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór idealnej pary kolczyków może być nie lada wyzwaniem. W końcu to one często stanowią wisienkę na torcie naszej stylizacji. Kiedy już uda nam się dogłębnie poznać swój typ urody i zrozumieć, jakie kolory i modele nam służą, przekonamy się, że właściwie dobrana biżuteria potrafi zrobić prawdziwe cuda. Czy wiesz, że długość i kształt kolczyków, a także materiał, z którego są wykonane, mogą wysmuklić twarz, podkreślić kształt oczu czy ukazać ciepło Twojego typu kolorystycznego? Zapraszamy do lektury!

Rozpoznawanie własnego typu urody

Rozpoznanie własnego typu urody to klucz do wybrania idealnej biżuterii, zwłaszcza kolczyków, które mogą podkreślać nasze atuty. Do podstawowych typów urody zaliczamy ciepły i zimny typ. Ciepły, charakteryzuje się odcieniem skóry w kierunku żółtym, złotym lub morelowym. Zimny typ to skóra o różowym, niebieskim bądź oliwkowym odcieniu. Pod jednym czy drugim typem podlega również nasza kolorystyka włosów i oczu.

Każdy typ urody ma określoną paletę kolorów, która mu sprzyja. Dla osób ciepłego typu będą to wszystkie odcienie złota, brązu, miedzi, pomarańczu, rdzawych i żółtych zieleni. Z kolei zimny typ prezentuje się fantastycznie w odcieniach srebra, szarości, niebieskiego, różu, fioletu oraz zielonych z domieszką niebieskiego. W ofercie https://www.allezloto.pl/polfabrykaty-zlote-c_786 znajdują się półfabrykaty złote, które idealnie dopełnią stylizację osób o ciepłym typie urody, podkreślając ich atuty. Wybierając kolczyki, warto zapoznać się z regułami stylizacji dla swojego typu kolorystycznego.

Wyborowe materiały w zależności od typu urody

Wybór idealnych kolczyków jest niewątpliwie kwestią gustu, ale warto również wziąć pod uwagę swój typ urody. Odpowiednie materiały, takie jak srebro, złoto, czy kamienie szlachetne mogą dodatkowo podkreślać atuty naszej urody.

Srebro doskonale harmonizuje z cerą o chłodnym, różowym lub bladym odcieniu, wydobywając jej naturalną biel. Dla osób o cieplejszym, brzoskwiniowym odcieniu skóry dobrym wyborem będą natomiast kolczyki ze złota. Jego ciepły odcień doskonale podkreśli kolor skóry i jej piękno.

  • Kamienie szlachetne to kolejna kategoria, którymi warto się zainteresować. Wybierając kolczyki z kamieniem, zwróćmy uwagę na barwę swojej tęczówki. Jeśli nasze oczy są niebieskie – warto wybrać kolczyki z niebieskim topazem lub akwamarynem. W przypadku zielonych oczu doskonale sprawdzą się peridoty czy szmaragdy. Brązowe oczy będą dobrze komponować się z granatem czy cytrynem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*