Wiosenne porządki w szafach – jak się zorganizować?

Wiosenne porządki w szafach – jak się zorganizować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czas najwyższy, żeby schować na dno szafy grube swetry i zrobić miejsce lekkim sukienkom i kardiganom. Jak zabrać się za porządki? Sprawdź nasze metody i ciesz się porządkiem w garderobie!

Wiosenne porządki w szafach – dlaczego warto?

Należysz do osób, które zawsze robią sezonowe porządki w szafie? A może nie jest to dla Ciebie istotne i przez cały rok wśród Twoich ubrań niewiele się zmienia, oprócz tego, że wciąż dochodzą nowe, a czasami pozbywasz się tych, które już nie pasują? Naszym zdaniem zdecydowanie warto co kilka miesięcy przeprowadzić gruntowne porządki w garderobie, a wiosna jest do tego idealnym czasem. Nie tylko Twoje okna, firanki czy dywany wymagają odświeżenia po długich chłodnych miesiącach. Wiosenne porządki w szafie – czas, start!

Wyjmij wszystkie ubrania i przejrzyj je

Nie ma innego sposobu na rozpoczęcie porządków niż wyjęcie wszystkich ubrań, szczególnie jeżeli masz ich sporo i szafa Ci się nie domyka. Tak, tak, nie jesteś sama, ten problem dotyczy wielu kobiet. Zaplanuj swoje porządki na dzień, kiedy masz naprawdę sporo czasu i wyjmij wszystko, a następnie gruntownie przejrzyj to, co zgromadziłaś. Być może niektóre ubrana wymagają naprawy lub podania dalej, bo dawno ich nie nosiłaś? Warto regularnie pozbywać się odzieży, której jedynymi funkcjami w Twojej szafie są leżenie i zajmowanie miejsca.

Jeżeli ubrania masz podzielone na sezony jesienno-zimowy oraz wiosenno-letni, to oczywiście doskonały moment, aby schować pierwsze, a na wierzch wyjąć drugie. Ciuchy, których nie będziesz na razie nosić, zabezpiecz, schowaj je na przykład w worki próżniowe. Korzystając z tego, że wyjęłaś z szafy wszystkie ubrania, umyj porządnie szafki na mokro i przetrzyj na sucho. Jeżeli chodzi o kwestie porządkowe, pomyśl także o pachnących woreczkach, dzięki których w Twojej szafie będzie się unosić subtelny zapach.

Zorganizuj przestrzeń w szafie

Jeżeli w Twojej szafie na ogół panuje bałagan, wiosenne porządki są także świetnym momentem na to, żeby zastanowić się nad odpowiednią jej organizacją. Może powinnaś na przykład zainwestować w pudełka oraz organizery? Warto przyjrzeć się również wieszakom i sprawić sobie takie dobrej jakości, które nie będą odkształcać ubrań. Możesz także pomyśleć nad sposobem układania ubrań – kolorystycznie czy też z podziałem na te do domu, sportowe, do pracy i wyjściowe. Takie ułożenie na pewno ułatwi kompletowanie codziennych stylizacji, dzięki czemu Twoje stroje będą przemyślane i spójne. Jeżeli od dawna czujesz, że Twój styl jest zbyt chaotyczny, to nowa pora roku jest szansą na pozytywne zmiany także w tej kwestii.

Czas na zakupy!

To zdecydowanie przyjemna część wiosennych porządków. Być może zauważyłaś, że w Twojej szafie czegoś brakuje, na przykład basicowych T-shirtów czy wygodnych spodni jeansowych? Przejrzyj trendy na wiosnę 2022, może coś Cię zainspiruje. Aktualnie w trendach są intensywne odcienie, takie jak pomarańczowy, fuksjowy czy zielony, więc to dobra okazja do uzupełnienia szafy o coś w zdecydowanej kolorystyce. Warto nagrodzić się za udane porządki, prawda?

Zdj. główne: Backbone Visuals/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*