Zapachy, które przypadną do gusty dojrzałej kobiecie

Zapachy, które przypadną do gusty dojrzałej kobiecie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

O zapachach wakacji i fascynujących spotkań nie da się zapomnieć. Nuty kompozycyjne zawarte w perfumach utrwalają wspomnienia i wyrażają to, co w kobiecie najważniejsze – charakter i osobowość. Sposób w jaki pachniemy, jest jasnym komunikatem tego co mamy do powiedzenia o sobie samych. Znalezienie perfum, które delikatnie podkreślą dojrzałość nie jest łatwe, dlatego warto skorzystać z porad i sprawdzonych producentów.

Wybór perfum – dlaczego jest ważny?

Zapach perfum musi uzupełniać styl, a nie całkowicie go zdominować. To podstawowa zasada podczas dokonywania wyboru. Dojrzałość może mieć różne definicje, ale zawsze będzie składała się z ukształtowania charakteru, równowagi emocjonalnej i wiedzy o tym co lubimy, czego tak naprawdę chcemy. Dojrzałość to też świadomość samej siebie, a wybierając zapach, warto zwrócić się w stronę sprawdzonych marek. Ilość określeń dotycząca zapachów perfum jest ogromna, podobnie jak pełnione funkcje – mogą uwodzić, orzeźwiać albo koić. Dzielą się między innymi na kwiatowe, orientalne, cytrusowe i szyprowe. Już w tych początkowych nazwach możemy znaleźć coś dla siebie.

Zapachy dla dojrzałych kobiet – co wybierać?

Spośród ogólnej, podstawowej grupy produktów, od razu da się wyodrębnić najważniejsze cechy charakteru kobiet. Zapachy kwiatowe, które zaliczane są do tych najpopularniejszych, są zwykle delikatne i podkreślają romantyczną, kobiecą duszę. Orientalne bazują na korzennych aromatach tj. np. cynamon, kardamon. Kobieta, która je nosi wyraża swoją otwartą na rzeczywistość naturę, odwagę, ciekawość świata, gotowość na wyzwania. Cytrusowymi perfumami zadziałamy orzeźwiająco – w ich produkowaniu wykorzystuje się m.in. olejki eteryczne i jest to również wyraz pewnej ciekawości na to co nowe, umiejętności stawiania i realizowania celów. Perfumy szyprowe są z kolei najbardziej ciężkimi zapachami, stosowanymi głównie wieczorami – mogą pełnić funkcję seksualnego kuszenia i zaakcentowania dużej pewności siebie.

Każdy zapach osiąga inną intensywność w zależności od rodzaju skóry i pory dnia. Zapach zmieniają się m.in. pod wpływem ciepła ciała, dlatego zawsze trzeba je najpierw przetestować. Metoda prób i błędów jest nieunikniona, bo to co na jednej kobiecie (np. przyjaciółce) będzie pięknie pachniało, na naszej skórze może okazać się mdłe lub drażniące. Ważnym kryterium powinna być zawartość alkoholu – im więcej znajdziemy go w perfumach, tym gorzej będzie pachniał na skórze ze skłonnością do wysuszania się.

Zupełnie inaczej jest w przypadku skóry przetłuszczającej się – tam aromat utrzymuje się dłużej i zwiększa swoją intensywność. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić czas wyboru, postawmy na zaufane marki jak na przykład Dior, Armani czy Chanel. To produkty, z których korzystają gwiazdy Hollywood, modelki, celebrytki, polskie blogerki, kobiety aktywne zawodowo i społecznie. Przydają się na różne okazje, są wydajne i bardzo estetycznie zapakowane, dzięki czemu zawsze pięknie prezentują się w łazience albo w czasie podróży. Przykładowe rodzaje perfum, przeznaczone dla dojrzałych kobiet to:

„Dior Miss Dior”

Romantyczność i subtelność mogą iść w parze z dojrzałością, choć czasami wydaje się, że to cechy zarezerwowane dla nastolatek. Nic bardziej mylnego – kobieta, która świadomie pielęgnuje swoją uczuciowość i podkreśla ją, jest w pełni dojrzała i konsekwentna. „Dior Miss Dior” na pewno przypadnie jej do gustu.

„Si Passione” od Giorgio Armani

Intensywny zapach, który mocno wyróżni w tłumie. Odwaga, pewność siebie, siła uczuć i ogromna pasja – to pierwsze skojarzenia każdej osoby, która poczuje aromat różowego pieprzu z akcentami porzeczek i gruszek.

“Chanel „No. 5”

Klasyczne perfumy, które sięgają już lat 20. XX wieku. Powstały z przekonania, że perfumy są najbardziej stabilnym interesem, odpornym na wszystkie światowe kryzysy. To uniwersalny zapach nadający się zarówno na dzień, jak i na wieczór. Słynne są słowa Marilyn Monroe o tym, że do snu ubiera się wyłącznie w perfumy „Chanel No. 5”. To inspiracja dla kobiet z klasą, która towarzyszy im każdego dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*