Farbowanie włosów naturalną henną – co warto wiedzieć?

Farbowanie włosów naturalną henną – co warto wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęłaś decyzję o zmianie koloru włosów? Wolałabyś jednak nie stosować tradycyjnej farby, która może zniszczyć Twoje włosy lub po prostu masz uczulenie na jej składniki? Pomyśl o użyciu naturalnej henny! Zobacz, co warto wiedzieć przed jej aplikacją!

Henna naturalna

Henna to sproszkowany barwnik, który jest pozyskiwany z liści i pędów lawsonii. Jest bogata w składniki mineralne m.in. magnez, wapń, ale też witaminy A, B i D, więc doskonale pielęgnuje włosy i jednocześnie „pogłębia” ich kolor. Henna dobrze wpływa też na stan skóry głowy, działa m.in. przeciwłupieżowo. Charakterystyczny rdzawy barwnik ma zdolność łączenia się z keratyną, naturalnie nadaje włosom pomarańczowy kolor, ale dzięki składnikom tonującym przyciemnia je i barwi na brązowo.

Henna na pewno nie rozjaśni Twoich włosów, ponieważ nie zawiera nadtlenku. Najlepszych efektów po jej użyciu mogą więc spodziewać się blondynki, które marzą o ciemniejszej czuprynie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @forhairs

Zalety

Henna to doskonała alternatywa dla chemicznej farby – nie niszczy włosów, a nawet zawiera składniki odżywcze, które je pielęgnują. Zabieg koloryzacji z jej użyciem można przeprowadzać stosunkowo często, więc nie musimy obawiać się  nieestetycznych odrostów. Kolor, który uzyskamy, gdy użyjemy tego zamiennika standardowej farby, utrzymuje się nawet do kilkunastu tygodni. Henna jest wydajna, więc posiadaczki długich i gęstych włosów nie będą musiały kupować kilku opakowań produktu. Henna to doskonała alternatywa dla osób, które są uczulone na składniki często zawarte w chemicznych farbach!

Wady

Jedną z wad henny jest to, że za jej pomocą na pewno nie przefarbujemy ciemnych włosów na blond, zmiana możliwa jest tylko, gdy chcemy uzyskać ciemniejsze odcienie. Jej trwałość jest też niestety krótsza niż w przypadku standardowych farb drogeryjnych. Zdarza się, że włosy po jej użyciu stają się odrobinę suche – ten problem znika jednak po kilku dniach. Zabieg farbowania naturalną henną trwa dość długo – nawet do kilku godzin.

Przygotowanie samej mieszanki z barwnika może być też odrobinę skomplikowane, szczególnie dla osoby, która robi to po raz pierwszy. Konsystencja nie może być zbyt rzadka, bo może „spływać” z włosów, nie może być też za gęsta, bo jej aplikowanie będzie wówczas niełatwe. Co ciekawe, henna może odrobinę „rozprostować” kręcone włosy, ale nie jest to regułą i z pewnością nie będzie zauważalne na pierwszy rzut oka. Jej zapach jest dość intensywny, ziołowy, co może do niej zniechęcić niektóre osoby.

Zdj. główne: Szabolcs Toth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*